"A myśmy się spodziewali..."

"A myśmy się spodziewali..."

Mamy różne pomysły na swoje życie, różne pojęcia szczęścia, wyobrażenia czy oczekiwania. Oczekiwanie na coś, co ma się wydarzyć, wyobrażenie tego, jak to będzie, a potem… jest zupełnie inaczej. Nie jest to jedynie doświadczenie uczniów idących do Emaus. Któż z nas nie przeżył takiej konfrontacji swoich wyobrażeń z realną sytuacją? Mamy swoje wyobrażenia, projekcje, oczekiwania. W naszym codziennym życiu doświadczamy chyba wszyscy nieustannego przeplatania się chwil radości i smutku, nadziei i lęku. W najmniej spodziewanych momentach następuje, niekiedy bolesna, konfrontacja entuzjazmu z rozczarowaniem. Być może wielu z nas czuje w takich sytuacjach zagubienie, przygnębienie czy osamotnienie. Choć często trudno znaleźć odpowiedź na wiele pytań ludzkiego serca, zwłaszcza pogrążonego w mroku, jednak warto oświetlić je światłem Słowa Bożego.

Czy Pan Bóg niejednokrotnie nie działa tak, jak my byśmy się spodziewali, ale zaskakuje nas w wielu momentach naszego życia? Dajmy Mu poprowadzić się drogą, która być może będzie inna niż nasze – często schematyczne - wyobrażenie o tym, czego możemy spodziewać się po rekolekcjach.

Pragniemy, aby przedstawiane w nich treści pomagały w refleksji nad relacją z Bogiem, także w trudnych chwilach swojego życia oraz w otwartości na Bożą obecność i działanie w swojej codzienności.

Termin rekolekcji: 25.02 – 24.03 2024

Zapisy poprzez formularz umieszczony na stronie ICFD.

Osoby przesyłające zgłoszenie w ciągu 3 dni otrzymają odpowiedź z sekretariatu rekolekcji (Uwaga! W razie braku odpowiedzi proszę sprawdzić folder SPAM w swojej poczcie lub zadzwonić na numer rekolekcyjny)

Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr telefonu: 507 135 691

Sposób odprawiania rekolekcji:

- Materiały rekolekcyjne będą ukazywały się na stronach icfd.pl, www.wzch-trojmiasto.pl, medytujslowo.pl

- Wysłuchaj konferencji tematycznej publikowanej co tydzień w niedzielę w formacie mp3.

- Wysłuchaj krótkiego wprowadzenia do codziennej modlitwy (od poniedziałku do piątku) w formacie mp3 lub pobierz plik do wydruku w formacie pdf. Pliki będą umieszczane na stronie z wyprzedzeniem jednodniowym.

- Na podstawie tego wprowadzenia pomódl się codziennie przez 20-30 minut według metody zaproponowanej w pierwszej konferencji.

- Raz w tygodniu spotkaj się na indywidualnej rozmowie z osobą towarzyszącą.Celem rozmowy jest podzielenie się tym, co wydarza się na codziennej modlitwie, omówienie trudności jeśli pojawiają się w trakcie odprawiania rekolekcjioraz podzielenie się tym jak doświadczasz Boga na modlitwie. Rozmowa ta trwa ok. 25 minut.

- Dla osób z Trójmiasta i okolic możliwe są rozmowy podczas spotkań osobistych w ICFD w Gdyni lub w parafii pw. Świętego Krzyża w Gdańsku Wrzeszczu.

- Istnieje też możliwość rozmów z osobą towarzyszącą za pomocą jednego z komunikatorów internetowych (np. ZOOM, Skype, Messenger, WhatsApp) lub telefonicznie.

UWAGA! Ilość miejsc do osób towarzyszących jest ograniczona. W momencie wyczerpania miejsc do osób towarzyszących zapisy na rekolekcje zostaną wstrzymane.

Istnieje możliwość odprawienia tych rekolekcji bez towarzyszenia, korzystając z materiałów ukazujących się na każdy dzień. W takim wypadku prosimy nie wypełniać formularza zgłoszeniowego

Rekolekcje rozpoczną się w niedzielę, 25 lutego 2024 r. mszą świętą która zostanie odprawiona w ICFD w Gdyni o godz. 15.00.

Na rekolekcje zapraszają: Trójmiejska Wspólnota Życia Chrześcijańskiego (WŻCh) oraz Ignacjańskie Centrum Formacji Duchowej w Gdyni (ICFD).
Posłuchaj rekolekcjiTytuł
Pismo Święte
Data
Dodatkowy plik

Aktualnie brak nagrań. Zapraszamy wkrótce.