Rekolekcje internetowe

Czym są rekolekcje internetowe?

Idąc za intuicją św. Ignacego Loyoli, autora rekolekcji ignacjańskich proponujemy wszystkim, którzy nie mogą z różnych przyczyn opuścić miejsca zamieszkania, tzw. rekolekcje w ciągu życia.

Nazwa internetowe wynika z udostępniania materiałów przez Internet zarówno na naszej stronie, jak i na współpracujących z nami innych stronach internetowych.

Co składa się na program rekolekcji?

Rekolekcje trwają cztery tygodnie. Rozpoczynają się i kończą wspólną Eucharystią. Uczestnicy podejmują się modlitwy według metody medytacji ignacjańskiej poświęcając na nią ok. 20-30 min. dziennie (od poniedziałku do piątku).

W niedziele są do wysłuchania konferencje, które nawiązują do metody modlitwy, przebiegu rekolekcji, ich tematu oraz pomagają kontynuować doświadczenie bliskość z Bogiem w codzienności.

Kto może być moim kierownikiem duchowym?

Raz w tygodniu mają miejsce rozmowy z tzw. osobą towarzyszącą. Ich celem jest pomoc w nauce metody modlitwy oraz rozpoznawanie i odczytywanie poruszeń duchowych rodzących się w trakcie rekolekcji. Kierownikami duchowymi są nie tylko jezuici (kapłani, klerycy) oraz siostry zakonne, ale także osoby świeckie. Wszyscy oni mają doświadczenie uczestnictwa we własnych rekolekcjach ignacjańskich.

Czym, w skrócie, są rekolekcje internetowe?

- cotygodniowe 20-to minutowe niedzielne konferencje

- ok. 7 minutowe wprowadzenia do osobistej medytacji od poniedziałku do piątku

- 20-30 minutowa osobista medytacja od poniedziałku do piątku na bazie podanych wprowadzeń

- cotygodniowe spotkanie z kierownikiem duchowym (dla osób, które prześlą swoje zgłoszenie i uzyskają potwierdzenie przyjęcia na rozmowę).


Uwaga! Zapisy na rekolekcje wymagane są jedynie dla osób, które pragną mieć rozmowy z osobą towarzyszącą.

Jak odprawiać medytację?

Przedstawiamy zapis medytacji prowadzonej, w której biorą udział uczestnicy rekolekcji w trakcie wspólnego rozpoczęcia.

Wybierz rok

Wybierz rok, aby przejść do danej podkategorii