O nas / O domu

O domu

Ignacjańskie Centrum Formacji Duchowej znajduje się w budynku Kolegium Ojców Jezuitów. Chociaż położone w Centrum Gdyni (niedaleko dworca PKP i PKS - 15 minut pieszo), znajduje się na uboczu miejskiego gwaru. Leży ono na wzgórzu, na osiedlu domków jednorodzinnych, na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego (pas zieleni i lasów ciągnący się wzdłuż Gdańska, Sopotu i Gdyni).  Z okien budynku oraz z tarasu znajdującego się na dachu, rozciąga się piękny widok na Zatokę Gdańską i Półwysep Helski, Takie położenie sprawia, że ICFD jest dla wielu osób wspaniałym miejscem skupienia, modlitwy, refleksji i odpoczynku.

Warto pamiętać

Poniżej przedstawiamy kilka ważnych informacji o warunkach i zasadach obowiązujących w naszym Domu:

1. Rekolekcje ignacjańskie należy rozpoczynać od pierwszej części czyli od "Fundamentu".

2. Prowadzone przez nas rekolekcje/sesje mają charakter zamknięty - nie ma możliwości uczestnictwa w części programu, dochodzenia na wybrane punkty lub udziału bez zakwaterowania u nas.

3. Na rekolekcje/sesje przyjmujemy wyłącznie osoby, które otrzymały od nas pisemne potwierdzenie przyjęcia.

4. W naszym domu rekolekcyjnym przyjmujemy, że odstęp pomiędzy poszczególnymi Tygodniami/ turami rekolekcji powinien wynosić ok. 12 miesięcy lub dłużej. Dotyczy to także okresu od Fundamentu do I Tygodnia Ćwiczeń duchowych.

5. Dysponujemy pokojami 2-osobowymi z łazienkami. Kilka z nich służy jako pokoje 1-osobowe tym, którzy w pierwszej kolejności poproszą o nie w zgłoszeniu.

6. W ramach zakwaterowania zapewniamy: bieliznę pościelową, mały ręcznik i 3 posiłki dziennie.

7. Do dyspozycji rekolektantów udostępniamy „herbaciarnię”: czajniki, kubki, kawę (wyłącznie mieloną), herbatę, cukier, mleko do kawy. Dostępny jest także dystrybutor filtrowanej i zmineralizowanej wody.

8. Nie prowadzimy sprzedaży artykułów spożywczych.

9. Przyjazd na rekolekcje/sesje tylko w godzinach pracy recepcji: poniedziałek-piątek godz. 8.00-18.00, sobota godz. 8.00-14.00 lub 8.00-18.00 (jeśli jest to dzień rozpoczęcia rekolekcji), niedziela - nieczynne.

10. Nie wynajmujemy pokoi gościnnych.