Wydarzenia i zapisy / Sesje / Poznanie siebie drogą do bliskości

Poznanie siebie drogą do bliskości

Poznanie siebie drogą do bliskości

5-dniowa formacyjna sesja psychologiczno-duchowa

Każdy pragnie bliskości, gdyż tylko wtedy możemy doświadczyć Miłości, a w Niej zrozumienia, za którym tęsknimy. Prawdziwa bliskość zakłada bycie w pełni sobą: wobec Boga, samego siebie i drugiego człowieka. Będąc blisko odsłaniamy swoje prawdziwe Ja, także to słabe i niedoskonałe. Nie jest to łatwa droga, gdyż często boimy się bliskości.

W trakcie sesji poznamy przestrzenie naszego Ja niezbędne w budowaniu relacji: świat uczuć, myśli, przekonań, strategie wchodzenia w relacje, mechanizmy blokujące bliskość i wzajemną korelację między nimi. Poznanie siebie i swojego funkcjonowania jest konieczne aby usłyszeć Boga w Jego poruszeniach, akceptować siebie, budować satysfakcjonujące relacje z innymi, przebaczać, czyli żyć coraz pełniej. Pogłębimy te zagadnienia w ujęciu duchowym i psychologicznym

Program sesji realizowany będzie poprzez pracę warsztatową w małych grupach, indywidualną pracę własną uczestników, konferencje tematyczne, modlitwę, wspólną Eucharystię i przebywanie razem. Ze względu na charakter zajęć na sesję przyjmujemy osoby w wieku 23-55 lat.

Sesję poprowadzą wspólnie: o. Grzegorz Ginter SJ (kierownik duchowy), Katarzyna Ornat (psycholog, psychoterapeutka) wraz z ekipą i współpracownikami Ignacjańskiego Centrum Formacji Duchowej.

UWAGA! Sesja rozpoczyna się o godz. 15.00 w dzień przyjazdu.

Koszt uczestnictwa w roku 2024 (ofiara na fundusz rekolekcyjny):

- w pokoju 2-os: 750,00 PLN/os

- w pokoju 1-os: 900,00 PLN/os

- zadatek na poczet rekolekcji wynosi 200 PLN

UWAGA: Liczba miejsc w pokojach 1-os jest ograniczona

Zapisy