Wydarzenia i zapisy / Rekolekcje dla małżeństw / Spotkania Małżeńskie

Spotkania Małżeńskie

Spotkania Małżeńskie

Spotkania Małżeńskie proponują przeżycie spotkania we dwoje, czyli warsztatowych rekolekcji dla małżeństw pragnących pogłębienia relacji, a także przeżywających trudności i kryzysy. Podczas tych rekolekcji mąż i żona we dwoje, i jak podkreślamy, tylko we dwoje, mają okazję porozmawiać ze sobą o tym, o czym na co dzień nie rozmawiają, albo ich rozmowa jest źródłem napięć i konfliktów. Na Spotkaniach Małżeńskich mogą popatrzeć na swoje życie w zupełnie innym świetle niż dotychczas. Niezależnie od skali uczuć łączących ich lub dzielących, mogą zrobić krok w kierunku pogłębienia miłości i odnowienia swojego związku. Proponujemy oderwanie się na 44 godziny od wszystkich codziennych spraw i zajęć po to, by być tylko dla siebie.

Program Rekolekcji podstawowych polega na przeżyciu w swoim związku dialogu dotyczącego tak spraw codziennego życia, jak i szerszych problemów pojawiających się w związku. Siła oddziaływania Spotkań Małżeńskich polega na tym, że małżeństwo może podczas trwania przeżyć świeżość wzajemnych uczuć, odnowić lub odkryć na nowo swoją jedność. Małżeństwo wyjeżdżające z weekendu jest na ogół zdolne do przezwyciężania konfliktów. Program oparty jest na nowoczesnej wiedzy z zakresu psychologii komunikacji i teologii. Jest tak ułożony, że pozwala każdej parze spojrzeć na własne życie w duchu miłości.

Specjalny program jest przygotowany dla powtórnych związków po rozwodzie.


W 2021 roku w ICFD odbędą się następujące spotkania:

Weekend podstawowy - jest to zaproszenie dla wszystkich par małżeńskich, które chcą odnowić i pogłębić więź między sobą i Bogiem. Zapraszamy każde małżeństwo - bez względu na staż małżeński - małżeństwa dobre i te, które myślą o rozwodzie lub separacji, małżeństwa zaangażowane w życie Kościoła i niezaangażowane, także małżeństwa niesakramentalne, czyli po prostu wszystkie, które mają dobrą wolę ze sobą szczerze porozmawiać.

Rekolekcje pogłębiające ku lepszemu wzajemnemu zrozumieniu ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb psychicznych. To weekendowe spotkanie przeznaczone jest wyłącznie dla małżeństw, które już były na weekendzie podstawowym (patrz wyżej: Spotkania Małżeńskie – rekolekcje dla małżeństw) i pragną w swoim przeżywaniu sakramentu małżeństwa odkrywać i odpowiadać lepiej na wzajemne potrzeby psychiczne w duchu dialogu.

Rekolekcje dla narzeczonych - kurs przedmałżeński. Jest to spotkanie, które ma na celu lepsze poznanie cech osobowości, postaw życiowych, wyznawanych wartości i dążeń osób planujących wspólne życie. Skierowane są one do młodych ludzi, którzy pragną dobrze przygotować się do podjęcia drogi małżeńskiej. Zachęcają do podejmowania dialogu budującego jedność. Pozwalają pełniej zrozumieć znaczenia sakramentu małżeństwa i pomagają w podjęciu dojrzałej decyzji (przez narzeczonych oraz osoby jeszcze niezdecydowane).

Spotkania rozpoczynają się zawsze w piątek o godz. 18:00, a kończą się w niedzielę ok. godz. 14:00. Prowadzą pary małżeńskie i kapłan.


ICFD nie udziela dodatkowych  informacji na temat zapisów i terminów!

Zapisy na rekolekcje oraz informacje kontaktowe dostępne są pod adresem: https://gdynia.spotkaniamalzenskie.pl/rekolekcje

Zapisy

Spotkania Małżeńskie

12 kwietnia 2024 - 14 kwietnia 2024

Spotkania Małżeńskie

21 czerwca 2024 - 23 czerwca 2024

Spotkania Małżeńskie

29 listopada 2024 - 01 grudnia 2024