Wydarzenia i zapisy / Modlitwa Jezusowa / Rekolekcje Kontemplatywne - Modlitwa Jezusowa

Rekolekcje Kontemplatywne - Modlitwa Jezusowa

Rekolekcje Kontemplatywne - Modlitwa Jezusowa

Jedną z dróg do osiągnięcia prostoty w życiu duchowym i zasadą jednoczącą wszystkie wymiary człowieczeństwa w Bogu jest Modlitwa Jezusowa. Należy ona do najstarszych form medytacji chrześcijańskiej, której tradycja sięga Ojców Pustyni z IV wieku.

Rekolekcje, na które zapraszamy, są teoretycznym i praktycznym wprowadzeniem w Modlitwę Jezusową według metody o. Franza Jalicsa SJ. Zapraszamy zarówno tych, którzy już zasmakowali w modlitwie, jak i tych, którzy dopiero pragną obudzić własne serce na obecnego i żyjącego w nich Boga. W tej modlitwie nie ma podziału na początkujących i zaawansowanych - wszyscy jesteśmy zanurzeni w jednej miłości idąc za Chrystusem.

Zostaniemy więc poprowadzeni drogą, której kroki są osobistym doświadczeniem o. Franza Jalicsa, spisanymi w jego podręczniku: "Kontemplacja. Wprowadzenie do modlitwy uważności" (poprzedni tytuł: "Rekolekcje Kontemplatywne"). Wraz z wprowadzeniami do kolejnych kroków drogi, proponujemy każdego dnia indywidualną rozmowę rekolekcyjną z osobą towarzyszącą. W programie również codzienna Eucharystia, Adoracja Najświętszego Sakramentu, możliwość spowiedzi.

Zapewniamy poduszki oraz stołeczki do medytacji. Zachęcamy, aby zabrać ze sobą luźny strój do modlitwy, może się również przydać mała poduszeczka pod ręce.

Rekolekcje poprowadzi p. Agnieszka Kamińska oraz o. Robert Bujak SJ wraz z ekipą i współpracownikami ICFD.

Koszt uczestnictwa w roku 2024 (ofiara na fundusz rekolekcyjny):

- w pokoju 2-os: 850,00 PLN/os

- w pokoju 1-os: 1050,00 PLN/os

UWAGA: Liczba miejsc w pokojach 1-os jest ograniczona

Rekolekcje rozpoczynają się o godz. 15.00!

Zapisy

Rekolekcje Kontemplatywne - Modlitwa Jezusowa

16 listopada 2024 - 24 listopada 2024

Rekolekcje Kontemplatywne - Modlitwa Jezusowa

27 grudnia 2024 - 01 stycznia 2025