07fdef5812ae3146043012e4fc26058a 5903bb0004ee43673d690e4eff57663a 63863b75334751cb8314d08622272aa6 83be838a1c68f11ef9e4e39de541f318 b28da3c831c3176879cecde96d31b9ca d84f2790b8548d70bb64ce74713227fe e349c9e99b303bc8206ff5cbf52af9eb

KIS1Rekolekcje weekendowe prowadzi Wspólnota Małżeństw „Kochać i służyć” (więcej na: www.kochacisluzyc.pl). W czasie weekendu proponujemy: konferencje tematyczne (na temat duchowości małżeńskiej i duchowości ignacjańskiej), świadectwa małżonków (par prowadzących), modlitwę indywidualną (z nauką medytacji ignacjańskiej), rozmowy w parach małżeńskich (z wprowadzeniem do metody dialogu małżeńskiego) oraz liturgie wspólnotowe.

Proponujemy pięć weekendów tematycznych oraz rekolekcje dla narzeczonych:

„Fundament życia małżeńskiego”
Weekend podstawowy – otwarty dla wszystkich zainteresowanych par małżeńskich – wprowadza na sposób modlitewny w podstawy duchowości sakramentu małżeństwa. Konferencje skupiają się na pięknie powołania małżeńskiego w ujęciu św. Jana Pawła II. Szczególnie sięgamy do biblijnej Księgi Rodzaju, gdzie opisane jest stworzenie mężczyzny i kobiety – małżeństwa – jako obrazu (ikony) Boga - Miłości – Trójcy Świętej. Wprowadzenia do medytacji biblijnych uzupełnione są o świadectwa małżeństw prowadzących rekolekcje. W programie również uroczyste liturgie i wspólne świętowanie odwołujące się do wesela w Kanie Galilejskiej.

„Grzech i pojednanie w małżeństwie”
Weekend proponuje modlitewne skupienie się na doświadczeniu grzeszności w relacji małżeńskiej oraz na łasce Boga prowadzącej do przezwyciężenia grzechu i podziałów w relacji małżonków. Medytacje biblijne pogłębiają z jednej strony zrozumienie mechanizmów grzeszności, a z drugiej wprowadzają w kontemplację dróg współpracy z łaską uzdrowienia wewnętrznego i odnowienia relacji małżeńskiej. Wprowadzenia do medytacji biblijnych uzupełnione są o świadectwa małżeństw prowadzących rekolekcje. W progamie przewidziano również czas na pogłębione przeżycie rachunku sumienia, sakramentu pojednania oraz gesty pojednania dla małżonków. Program weekendu kontynuuje drogę rozpoczętą przez "Fundament życia małżeńskiego", ale może też być pierwszym spotkaniem z proponowanym przez nas połączeniem duchowości małżeńskiej i ignacjańskiej, dlatego zapraszamy na niego wszystkie zainteresowane małżeństwa. 

„Bliżej Chrystusa w małżeństwie”
Do udziału w tym weekendzie zapraszamy małżeństwa, które uczestniczyły w rekolekcjach "Fundament życia małżeńskiego" oraz "Grzech i pojednanie w małżeństwie". Myśl przewodnia rekolekcji odpowiada tematyce drugiego tygodnia rekolekcji ignacjańskich w przełożeniu na życie małżeńskie.

„Małżeństwo w doświadczeniu cierpienia i jako świadkowie nadziei”
Weekend pogłębiający. Zapraszamy na niego wyłącznie małżeństwa, które brały udział we wszystkich trzech poprzednich etapach (weekendach) drogi ignacjańskiej dla małżeństw, czyli: "Fundament życia małżeńskiego", "Grzech i pojednanie w małżeństwie" oraz "Bliżej Chrystusa w małżeństwie". Myśl przewodnia rekolekcji będzie nawiązywać do tematyki trzeciego tygodnia rekolekcji ignacjańskich w przełożeniu na życie małżeńskie.

„Małżeństwo na drodze posłania” (NOWOŚĆ)
Weekend pogłębiający, kończący ignacjańską drogę rekolekcyjną dla małżeństw. Zapraszamy na niego wyłącznie małżeństwa, które brały udział we wszystkich czterech poprzednich etapach (weekendach, opisanych powyżej) naszego cyklu. Myśl przewodnia rekolekcji będzie nawiązywać do tematyki czwartego tygodnia rekolekcji ignacjańskich w przełożeniu na życie małżeńskie.

„Rekolekcje dla narzeczonych” (NOWOŚĆ)
Dla wszystkich par przygotowujących się do sakramentu małżeństwa wspólnota - Kochać i Służyć - przy wsparciu Ignacjańskiego Centrum Formacji Duchowej przygotowała unikatowy program rekolekcji połączonych z naukami przedmałżeńskimi. W ten sposób, w ramach jednego weekendu narzeczeni mają okazję uzyskać niezbędne zaświadczenie jak również odbyć "obóz przygotowawczy" do najważniejszego projektu ich życia. Wiecej informacji i zapisy: Rekolekcje dla narzeczonych

***

Sekretariat czynny:

Poniedziałek, środa, czwartek, piątek

w godz. 10.00–12.00
oraz w godz. 15.00–17.00

W czasie trwania sesji/rekolekcji:

Poniedziałek, środa, czwartek, piątek
w godz. 15.00–16.30

Wtorek - nieczynne!

Media społecznościowe

Gościmy

Odwiedza nas 589 gości oraz 0 użytkowników.

Ten serwis używa cookies!

Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem