07fdef5812ae3146043012e4fc26058a 5903bb0004ee43673d690e4eff57663a 63863b75334751cb8314d08622272aa6 83be838a1c68f11ef9e4e39de541f318 b28da3c831c3176879cecde96d31b9ca d84f2790b8548d70bb64ce74713227fe e349c9e99b303bc8206ff5cbf52af9eb

by Clark Joung on UnsplashDrodzy uczestnicy tegorocznych Rekolekcjach Internetowych w Trójmieście! Zwracamy się do Was z prośbą o wypełnienie ankiety online. Będziemy Wam bardzo wdzięczni za zaznaczenie kilku odpowiedzi na pytania tam zawarte oraz dopisanie swoich uwag, sugestii czy innych informacji, które chcielibyście przekazać Organizatorom Rekolekcji.

Wasza pomoc jest dla nas bardzo cenna. To także dzięki niej jest nam łatwiej myśleć, rozeznawać, planować, a później przygotowywać kolejne edycje rekolekcji. W ten sposób każdy z Was staje się ich współtwórcą!

ANKIETĘ można wypełnić tutaj

Dziękujemy już teraz!

eucharystiaWeszliśmy w ostatni tydzień naszych rekolekcji. Zachęcamy do wytrwałości do końca w tym dobrym dziele szukania i znajdowania Boga pośród codzienności.

Wszystkich uczestników tegorocznych rekolekcji internetowych: "Czego pragniesz?" zapraszamy na wspólną Mszę św. w Kolegium Księży Jezuitów - ul. Tatrzańska 35 w Gdyni, w Niedzielę Palmową, 25 marca, o godz. 15.00, która zakończy tegoroczne rekolekcje. Przynieście ze sobą palmy. Podczas Mszy członkowie WŻCh będą podejmowali „Duchową Adopcję Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą", chętnych także zapraszamy do podjęcia tej modlitwy. Więcej informacji o adopcji na stronie: www.duchowa-adopcja.pl

Przed Mszą, od godziny 14:45 będzie można skorzystać z sakramentu pojednania.

Zapraszamy na spotkanie także Waszych bliskich i znajomych. Po Eucharystii będzie możliwość podzielenia się doświadczeniem rekolekcji w małych grupach (dla chętnych). Dzieciom zapewniamy opiekę na ten czas.

Spotkanie zakończy wspólna agapa - zapraszamy do przyniesienia czegoś słodkiego lub owoców. Zapewniamy kawę, herbatę i soki.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy za siebie, dziękowania Bogu za dobro, które w nas zdziałał i spotkania ze sobą!

UWAGA! Dojaz samochodem do ICFD tylko ulicami: Wolności -> Podlaska -> Tatrzańska

Szczegóły dojazdu, dojścia można znaleźć tutaj.

Termin: 25 lutego - 25 marca 2018

foto from pixabay.com

Materiały mp3 i pdf można znaleźć pod adresem: Rekolekcje Internetowe 2018.

Zapraszamy do wspólnej duchowej drogi!

zdj w tle 3Wszystkich uczestników tegorocznych Rekolekcji Internetowych "Czego pragniesz?" zapraszamy na wspólną Mszę św. w Kolegium Księży Jezuitów (prosimy nie mylić z kościołem parafialnym!) - ul. Tatrzańska 35 w Gdyni, w niedzielę, 25 lutego 2018, o godz. 15.00. Będzie też możliwość skorzystania z sakramentu pojednania od godz. 14.45.

Po Mszy zapraszamy do 25-minutowej prowadzonej medytacji oraz na spotkanie organizacyjne. Zabierzcie ze sobą swoich bliskich (dzieciom zapewniamy opiekę na czas medytacji)!

Zapraszamy do wspólnej modlitwy i spotkania ze sobą nawzajem!

UWAGA! Dojazd samochodem do ICFD tylko ulicami: Wolności -> Podlaska -> Tatrzańska

Szczegóły dojazdu, dojścia można znaleźć tutaj.

zdj w tle 3

Rekolekcje internetowe to współczesna forma ignacjańskich rekolekcji w ciągu życia. Ich specyfiką jest możliwość uczestniczenia poprzez korzystanie z materiałów opublikowanych w Internecie. Rekolekcje te są przeznaczone przede wszystkim dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na udział w kilkudniowych zamkniętych rekolekcjach w domu rekolekcyjnym. Propozycja rekolekcji w ciągu życia skierowana jest zatem do ludzi aktywnych, mocno zaangażowanych w swoje zajęcia i obowiązki, którzy nie mogą z nich zrezygnować, a mimo to odczuwają głód relacji z Bogiem i chcą ja pogłębić.

Składają się one z codziennej 30-minutowej medytacji opartej na gotowym wprowadzeniu oraz cotygodniowej konferencji tematycznej. Dla osób, które będą miały takie pragnienie i mieszkają w Trójmieście lub okolicach, będzie możliwość skorzystania z towarzyszenia duchowego w tym czasie. Spotkania będą się odbywały raz w tygodniu w jednym z dwóch miejsc: w Ignacjańskim Centrum Formacji Duchowej w Gdyni (tylko we środy w godzinach popołudniowych) oraz w Parafii Świętego Krzyża w Gdańsku (w terminie ustalonym indywidualnie na początku rekolekcji). Osoby pragnące skorzystać z tej formy pomocy prosimy o rejestrację przez formularz na stronie ICFD i o zarezerwowanie czasu na cztery takie spotkania. Osoby, które nie chcą mieć rozmów indywidualnych, mogą korzystać z zamieszczonych treści bez potrzeby rejestracji.

Materiały rekolekcyjne będą publikowane na stronach internetowych www.wzch-trojmiasto.pl oraz www.icfd.pl. Wprowadzenia do modlitwy codziennie - od poniedziałku do piątku, a konferencje - każdą niedzielę.

Termin: 25 lutego – 25 marca 2018 r. (rozpoczęcie i zakończenie wspólną Eucharystią o godz. 15.00)

Miejsca: Ignacjańskie Centrum Formacji Duchowej w Gdyni, ul. Tatrzańska 35
              Parafia Świętego Krzyża, Gdańsk, ul. Adama Mickiewicza 11

Facebook: face

W skrócie - rekolekcje internetowe to:

  • cotygodniowe niedzielne konferencje w formie nagrań mp3
  • kilkuminutowe wprowadzenia do osobistej medytacji od poniedziałku do piątku w formacie mp3
  • 30-minutowa osobista medytacja od poniedziałku do piątku
  • dla osób zainteresowanych cotygodniowe spotkania z kierownikiem duchowym w Gdyni lub w Gdańsku (dla osób, które prześlą swoje zgłoszenie i uzyskają potwierdzenie przyjęcia na rozmowę)
  • 15-minutowy wieczorny rachunek sumienia (od 3 tygodnia rekolekcji)

Na te niesamowite rekolekcje, gdzie bardzo osobiście będziesz mógł doświadczyć spotkania z Bogiem, zaprasza Trójmiejska Wspólnota Życia Chrześcijańskiego oraz Ignacjańskie Centrum Formacji Duchowej w Gdyni.

***

Materiały archiwalne z poprzednich lat można znaleźć w Czytelni.

Sekretariat czynny:

Poniedziałek, środa, czwartek, piątek

w godz. 10.00–12.00
oraz w godz. 15.00–17.00

W czasie trwania sesji/rekolekcji:

Poniedziałek, środa, czwartek, piątek
w godz. 15.00–16.30

Wtorek - nieczynne!

Media społecznościowe

Gościmy

Odwiedza nas 52 gości oraz 0 użytkowników.

Ten serwis używa cookies!

Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem