Aby chronić własne życie, musimy umieć mówić nie. Wiele osób o wyrobionym poczuciu odpowiedzialności, pracując z ludźmi nieodpowiedzialnymi, ponosi konsekwencje niefrasobliwości swoich współpracowników. Nieustannie zastępują leniuchów i wybawiają ich z opresji, przez co w rezultacie same nie czerpią żadnej radości z tych relacji, a nawet korzyści z pracy. Ta książka pomoże nie tylko przejść własny program nauki wytyczania osobistych granic wolności i niezależności, lecz nauczy również jak egzekwować od innych ludzi poszanowanie tych granic. Będziecie zdumieni, jak bardzo może odmienić wasze życie, jak dużo prawdziwej radości możecie z niego czerpać i jakie pokłady satysfakcji możecie jeszcze odnaleźć w życiu osobistym i zawodowym (nota wydawcy).
...aby „odnaleźć w sobie serce dziecka trzeba przytulić swoją słabość, i uścisnąć ją czule. Wybaczając sobie uchybienia, otworzyć ramiona i czułość na to czym jesteśmy …po prostu” (s. 294)
Być może nie wszystkim uda się przeczytać tę książkę jednym tchem, gdyż demaskuje ona nasz faryzeizm, podświadomy narcyzm, a także duchową pychę, często ukrytą pod dobrymi uczynkami. Jeśli jednak podejmiemy drogę, którą proponuje nam autor, jeśli zgodzimy się odpowiedzieć na zadane w niej pytania, to książka może nas poprowadzić ku nowemu nawróceniu, a przynajmniej zrobi wyłom w naszym pancerzu i pomoże nam odkryć serce dziecka, które - zgodnie z wymaganiem Ewangelii - trzeba kiedyś odnaleźć. Długa droga do pogody ducha to przejście przez wszystkie akceptacje, o których mówi nam autor i na które kiedyś trzeba się zdobyć, aby umrzeć w pojednaniu z samym sobą, z innymi ludźmi i z Bogiem.
Książka napisana jest w tym samym duchu, co jego bestseller: Od serca z kamienia do serca z ciała. Autor, kierownik duchowy i terapeuta ludzkiego serca, łączy w niej duchowość chrześcijańską z najlepszymi odkryciami współczesnej psychologii. Długa droga do pogody ducha przeprowadza nas przez kolejne etapy ku większej dojrzałości, stawia zaskakujące pytania, które czasem wywołują uśmiech lub przeszywają serce jak "miecz obusieczny" (nota wydawcy).
***
Link do strony książki: http://www.wkb-krakow.pl/1110/Dluga-droga-do-pogody-ducha.html
Serdecznie polecamy i zachęcamy do lektury!
Bo domy nie są po to, by w nich mieszkać, lecz po to jedynie, by się z nich wyprowadzić. Franciszkanin o. Richard Rohr twierdzi, że dla duchowego rozwoju trzeba porzucić stare przyzwyczajenia, wyjść poza utarte schematy funkcjonowania i rozpocząć podróż. Na każdej drodze warto jednak posługiwać się mapą lub przewodnikiem.
Książka "Spadać w górę" może być swoistym GPS-em w podróży życia, która według autora składa się z dwóch części. Pierwsza połowa związana jest z sukcesem, budowaniem własnej tożsamości i poczuciem bezpieczeństwa. W drugą człowiek jest wprowadzany wraz z doświadczeniem chaosu, bezradności i upokorzenia. Właśnie poczucie utraty sprawia, że poddajemy się Jedynemu Przewodnikowi, a w rezultacie odnajdujemy prawdziwą drogę do domu.
Lektura obowiązkowa dla każdego, kto pragnie w sposób świadomy i konsekwentny podjąć własny rozwój!
"Rozwój. Jak współpracować z łaską?" to kolejna książka Moniki i Marcina Gajdów, autorów bestsellera "Rodzice w akcji". Tym razem jesteśmy zaproszeni do intrygującej podróży w świat wewnętrzny człowieka. Autorzy, w sposób jasny i zrozumiały, przedstawiają zagadnienia ze styku psychologii i duchowości, dotyczące rozwoju:
To zaledwie niektóre zagadnienia omawiane przez Gajdów. Książka obfituje w liczne przykłady z praktyki terapeutycznej autorów.
Więcej informacja wraz z fragmentem książki można znaleźć tu. Gorąco polecamy!
Nick Vujicic cierpi na fokomelię – rzadkie schorzenie objawiające się brakiem kończyn. Jednak ten niezwykły młody człowiek pokonał niewyobrażalne ograniczenia wynikające z jego niepełnosprawności. Dziś prowadzi aktywne życie, podróżuje po całym świecie i występuje jako mówca motywacyjny, niosąc nadzieję i inspirację milionom ludzi. Nick angażuje się w działalność charytatywną, a równolegle kieruje własną firmą, prowadzi szkolenia biznesowe, przemawia na międzynarodowych konferencjach i spotyka się z głowami państw.
Tytuł: Pokój Serca
Autor: Wilfrid Stinissen OCD
"Pokój serca" przybliża Czytelnikowi dzieła mistrzów duchowości karmelitańskiej: św. Jana od Krzyża, św. Teresy z Avila i św. Teresy z Lisieux (pojawia się także św. Ignacy Loyola). Książka składa się z dwóch tekstów, które wzajemnie się uzupełniają. Pierwszy - "Droga modlitwy wewnętrznej" - przeprowadza przez dzieła karmelitańskich mistyków i na ich podstawie opisuje trzy etapy głębszej modlitwy: lectio divina, trwanie w obecności Bożej i wyrzeczenie się siebie.W tekście drugim - "Ojcze, Tobie zawierzam" - Autor, z właściwym sobie wyczuciem duchowych tęsknot i rozterek współczesnego człowieka, szuka odpowiedz na pytanie: co jest najważniejsze w drodze do Boga, skoro Ewangelia i cała literatura duchowa uważają wiele spraw za ważne?
Poniedziałek, środa, czwartek, piątek
w godz. 10.00–12.00
oraz w godz. 15.00–17.00
W czasie trwania sesji/rekolekcji:
Poniedziałek, środa, czwartek, piątek
w godz. 15.00–16.30
Wtorek - nieczynne!
Odwiedza nas 580 gości oraz 0 użytkowników.